Політика

Взаємозв’язок політики та релігії у становленні держави

На сучасному етапі формування незалежної держави, дуже великий зв’язок в її становленні відіграє релігійний чинник. Ще починаючи з часів Київської русі ми можемо побачити якою була взаємодія політики і релігії і як це вплинуло на майбутнє її становлення.

За приклад можемо взяти одного з найвідоміших політичних діячів того часу князя Володимира Великого. Будучи дуже хорошим політиком і досить мудрим діячем, він був занепокоєний політичною ситуацією в державі. На той момент під його володіннями перебувало дуже багато завойованих народів, і кожен при цьому мав свою релігію, що сіяло розбрат всередині держави.

І саме тоді виникла думка об’єднання країни саме за допомогою релігії. Бо саме релігія змогла б на той момент розігнати ворожнечу та посіяти мир серед людей на Русі.

І прикладом ми можемо зі сторінок історії побачити міцну державу Київську Русь яка проіснувала не одне століття.

Взяти приклад сьогодення коли в кожній державі існує дуже багато релігій, існує серед людей певна нетерпимість до віруючих іншого віросповідання. Прикладом цього можуть послужити певні конфесійні сутички, які впливають на політичну ситуацію в країні. Це ж саме переживає зараз і наша держава,коли її заполонила дуже велика кількість релігій, і люди та й самі політики інколи не розуміють що з цим робити,як об’єднати народ навколо чогось одного,єдиної релігії. Такі спроби були зроблені бувшим Президентом України Віктором Ющенком. Він намагався об’єднати народ створивши для цього єдину Помісну церкву з центром у місті Києві, Центрі колишньої Київської русі.

Все це,на думку Віктора Ющенка мало звершитися на святкуванні 1020 – ї річниці хрещення русі, коли з офіційним візитом в Україну мав прибути Вселенський патріарх Варфоломій І. Але тодішнім планам на утворення помісної церкви не судилося збутися. Це питання так і не було вирішене і надалі перебуває у стані коли про це вже ніхто не згадує. Та і чи потрібно це зараз вирішувати його політикам, бо як сказав одного разу в інтерв’ю колишній Голова ВРУ Володимир Литвин : «…політики вже одного разу втрутилися в справи церкви,і так виник розкол». Релігійні громади самі повинні вирішити це питання буз втручання держави, щоб в майбутньому забезпечити мирне та єдине існування нашої країни.

Коментувати

Вам необхідно війти, аби залишити коментарі.

Нові записи

Нові коментарі