Політика

Автор: Andriy_R
Дата: 20.01.2013

Рубрика: Політика та релігія

Мітки: , ,

Політика і релігія-хто на кого впливає

Політика чи релігія, релігія чи політика. На сьогоднішній момент мабуть дуже багато людей задаються питанням, хто на кого більше впливає. І хто має більший вплив на суспільство.

Можливо, релігія більше впливає, можливо я помиляюся в своїх роздумах і більше впливає політика на релігію. Але чому так відбувається, адже в нашій державі в Конституції чітко прописано, що держава не має права втручатися у релігійні громади і ,що кожен має право на вільне віросповідання.

Привівши декілька прикладів, для себе я хочу вирішити чи має вплив політика на релігію. Хочеться звернутися до виборів Президента України, коли точилася запекла боротьба між двома фронтами, між двома лідерами політичних сил в Україні,які хотіли зайняти таке бажане крісло керівника, Президента України. Боротьба велася дуже запекла, і як у таких випадках говориться, що у такій боротьбі «всі засоби хороші». Під час передвиборчої кампанії лідери цих перегонів звернулися до основного джерела де могла б бути підтримка мас.

На даний момент, в нашій країні є 3 конфесії які пригорнули до себе найбільшу кількість людей, тобто за своєю чисельністю посідають перші три місця, це УПЦ(МП)- вона налічує 11000 тисяч приходів, а якщо порахувати в чисельності прихожан то вийде не мала кількість,а навіть дуже таки суттєва. 2 і 3 місце займають УПЦ(КП) і УГКЦ, разом вони налічують близько 8000 тисяч приходів що є також не малою кількістю.

І коли перегони досягали свого апогею, наші політики-лідери почали відвідувати храми, всіляко показуючи, що вони підтримують ту чи іншу конфесію, залучаючи при цьому засоби масової інформації для висвітлення цього всього. Показую чи що вони є віруючими людьми, щоб вони підтримали свого кандидата. Звичайно, в таких випадках це виглядає не дуже добре, так як на релігійні громади сиплеться нещадна критика від людей які цього просто не сприймають, але і від своїх опонентів які намагаються дискредитувати в той час ту релігійну громаду. Основою Церкви в той період повинна бути чітка і послідовна концепція яку вони дотримувалися споконвіків і до нині, підтримувати своїх прихожан,але не політику у всіх її проявах.

Бо в Священному Писанні  у посланні до Римлян сказано: « Нехай кожна людина кориться вищій владі, бо немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога…» .Тому Хочеться підтримати з однієї сторони Церкву яка  слухається слів Біблії, і слухає владу бо священослужителі є такими ж громадянами як і всі люди, а з другої сторони, як служителі Бога вони повинне не агітувати, не казати за кого голосувати, а просто служити Богу.

Тому, з однієї сторони політики як люди можуть бути прихожанами певної релігійної конфесії і жити життям релігійної людини, а політик як лідер у державі, повинен не втягувати релігію у свої ігри.

Отже, однозначної думки мабуть і не буде, просто буде надія що Кожен в нашій державі буде дотримуватися статті 5 Конституції України, не дивлячись на свій статус в країні.

Коментувати

Вам необхідно війти, аби залишити коментарі.

Нові записи

Нові коментарі