Політика

Сергій Тігіпко

Народився Сергій Леонідович Тігіпко 13 лютого 1960 року в українському селі Драгонешти в Молдовській РСР, саме сюди переїхав його дід на початку ХХ століття. Батько його працював секретарем місцевої компартії. У Дніпропетровськ Тігіпко приїхав після закінчення школи. У 1977 році вступив у Дніпропетровський металургійний інститут. Під час навчання у своєму гуртожитку створив кафе-клуб, де проводив дискотеки. Крім того ще підпрацьовував на інших дрібних роботах. Після закінчення здобув кваліфікацію інженера-металурга. Служив у армії у танкових військах.

Після повернення з армії почав працювати у комсомолі. Працював заступником директора з навчально-виховної роботи у Дніпропетровському механіко-металургійному технікумі, згодом був першим секретарем обкому комсомолу.

У 1991 році Тігіпко зростає у своїй кар’єрі. Він стає заступником голови правління банку Дніпро, а вже через рік стає головою правління нового на той час банку ПриватБанк. Коли президентом України стає Леонід Кучма, то Тігіпко йде в політику. Тоді він стає консультантом президента по питаннях грошової політики. Потім отримує місця в уряді: віце-прем’єр з економічниз реформ, повноцінний міністр економіки за Віктора Ющенка. У 2000 році стає народним депутатом України, куди пройшов у блоці За Єдину Україну. Починаючи з 2002 року займає високу посаду голови Національного Банку України. Тоді ж очолює партію Трудова Україна.

В кінці 2004 року на деякий час пішов з політики. Почав працювати над своїм бізнесом, а це фінансова група ТАС. У 2007 році він продав їх шведському банку за 735 млн доларів. Коли уряд очолила Юлія Тимошенко, то вона призначила Тігіпка своїм помічником. У 2010 році балотувався на президента України. Провівши велику передвиборчу кампанію, зайняв високе третє місце. В уряді Азарова отримав посаду віце-прем’єра з питань економіки. Згодом став працювати у Партії регіонів. Після виборів 2012 року став народним депутатом, пройшовши під №3 Партії регіонів. Є заступником голови Партії регіонів. Представляє комітет з питань інформатизації та інформаційних технологій.

Сергій Тігіпко одружений вдруге. З першого шлюбу має доньку Анну, на честь якої був названий бізнес ТАС (Тігіпко Анна Сергіївна). У другому шлюбі має ще троє дітей. Активно займався спортом, особливо тенісом, але через травму спини змушений був залишити це заняття.

Коментувати

Вам необхідно війти, аби залишити коментарі.

Нові записи

Нові коментарі