Політика

Микола Володимирович Томенко

Микола Томенко – політик, народний депутат України. Народився він 11 грудня 1964 року у селі Малі Канівці Черкаської області. У 1982 році, закінчивши школу, вступив у Київській державний університет імені Тараса Шевченка на історичний факультет. Але навчання одразу все не пройшов, оскільки після першого курсу був призваний у військо. Він потрапив до спеціального набору і тому спочатку служив в Туркменистані (Ашхабад), пізніше служив у Афганістані. Тільки влітку 1985 року він повернувся з армії у званні сержанта.

Після повернення з війська Томенко поновився на другий курс у своєму університеті. Під час навчання також працював секретарем комітету комсомолу в університеті. Згодом навчався на аспірантурі історичного факультету. Вдало захистив дисертацію, де йшлося про політичні партії в Україні. Після цього його почали вважати одним із початківців української політології.

Після закінчення аспірантури очолив кафедру політичних наук Інституту державного управління і самоуправління при Кабміні. Пізніше отримав посаду начальника відділу і заступника начальника управління українського міністерства зі справ національності та міграцій.

З 1994 по 1997 роки Микола Томенко працював віце-президентом фонду “Українська перспектива”. У цей же час став доцентом кафедри політології у Києво-Могилянській академії, а у 1998 році став завідувачем кафедри. Цього ж року очолив Інститут політики, що був експертною організацією. У 1998 році у Томенка була перша спроба пройти у Верховну Раду. Але разом з партією “Реформи і порядок” він до парламенту не пройшов. У 2000 році Томенко став на чолі управління преси та інформації Київської держадміністрації.

У 2002 році з тією ж партією пройшов у парламент, де у партії “Наша Україна” займав тільки 62 місце. Він очолив комітет з питань свободи слова та інформації. Під час президентських виборів 2004 року активно допомагав Віктору Ющенко. Після перемоги став віце-прем’єр-міністром України з гуманітарних питань. У 2005 році став членом партії “Батьківщина”. З партією Юлії Тимошенко у 2006 році знову став народним депутатом. На початку 2007 року отримав посаду віце-спікера Верховної Ради.

Микола Томенко написав понад 100 наукових статтей, є співавтором підручників “Основи теорії політики” і “Історія української Конституції”. Також написав книгу “Теорія українського кохання”.

Микола Томенко активно захоплюється спортом, особливо футболом. Він навіть був телеведучим спортивної програми. Також дуже любить українську музику. Політик одружений і виховує сина.

Коментувати

Вам необхідно війти, аби залишити коментарі.

Нові записи

Нові коментарі