Політика

Володимир Литвин

Володимир Миколайович Литвин – народний депутат України. Народився він 28 квітня 1956 року у селі Слобода-Романівська, що на Житомирщині. У школі постійно був відмінником.

У 1978 році закінчив з червоним дипломом Київський державний університет імені Тараса Шевченка. Після закінчення став помічником ректора. Крім того він паралельно навчався на аспірантурі і згодом захистив кандидатську дисертацію. Пізніше працював на кафедрі історії, був доцентом. За свої заслуги у науковій роботі у 1986 році очолив одне з управлінь Міністерства вищої і середньо спеціальної освіти. Згодом працював у Компартії. Після прийняття незалежності знову ж працював на кафедрі і разом нічним охоронцем.

На виборах 1994 року був важливим помічником Леоніда Кучми. Наступного року він став заступником голови адміністрації президента, але не зупинявся працювати на науковій ниві. У 1997 році став членом-кореспондентом Національної Академії наук України. Коли Леонід Кучма став президентом вдруге, то Литвин вже сам очолив адміністрацію президента.

На парламентських виборах 2002 року він був на чолі партії “За єдину Україну”, з якою пройшов у парламент. Тоді ж був обраний спікером Верховної Ради, набравши мінімальні 226 голосів. Вже наступного року став дійсним членом НАНУ. Згодом Литвин очолив Народну аграрну партію. Після Помаранчевої революції він отримав звання Героя України. У 2006 році залишив посаду спікера і став віце-президентом НАН.

Після Литвина на чолі Верховної Ради творились різні перепетії з новими спікерами і тому у грудні 2009 року Литвин знову став головою Верховної Ради. На президентських виборах він балотувався від Народної партії. Але зайняв лише сьоме місце. Коли в липні 2012 року Верховна Рада прийняла законопроект про надання російській мові статусу регіональної, Володимир Литвин подав у відставку зі свого поста. На парламентських виборах цього ж року він балотувався по мажоритарному округу у Житомирській області і легко пройшов у парламент.

Володимир Литвин одружений і виховує двох дітей. Литвин дуже любить футбол, риболовлю, кінний спорт. Полюбляє читати історичну літературу, а особливо мемуари відомих у світовій історії особистостей.

Коментарі (1)

  1. Денис
    16.08.2013

    а це стрьомний дядько(((

Коментувати

Вам необхідно війти, аби залишити коментарі.

Нові записи

Нові коментарі