Політика

Турчинов Олександр Валентинович

Турчинов Олександр Валентинович – український політичний діяч, народний депутат України. Народився політик у Дніпропетровську 31 березня 1964 року. Одразу після закінчення школи почав працювати на Криворіжсталі. Дещо пізніше вступив у Дніпропетровський металургійний інститут, який закінчив відмінно.

Після закінчення навчання почав працювати секретарем у комсомолі, а згодом став головою відділу з агітації. У той же час за різними джерелами відомо, що він активно почав допомагати Юлії Тимошенко, яка тільки починала займатись підриємницькою діяльністю. З кожним роком він піднімався і 1991 року став на чолі Інституту міжнародних зв’язків, політики і права, а наступного року очолив один з комітетів Дніпропетровської облдержадміністрації.

У 1993 році Турчинов пішов у велику політику і став радником Леоніда Кучми з питань макроекономіки, тоді ж був обраний генеральним директором Інституту економічних реформ. У 1995 році став кандидатом економічних наук, а в 1997 році – захистив докторську дисертацію.

Разом з Павлом Лазаренком заснували партію “Громада”, де він відіграв велику роль у керівництві. Згодом до цієї партії вступила Юлія Тимошенко. У 1998 році він вперше стає народним депутатом і очолює комітет у Верховній Раді з питань бюджету. Після арешту Лазаренка, Турчинов і Тимошенко створили нову партію “Батьківщина”, де Турчинов став заступником голови. На наступних виборах він знову пройшов у парламент від Партії БЮТ. Він створив Форум національного спасіння. На президентських виборах Турчинов активно допомагав Віктору Ющенко. Після перемоги Ющенка, Турчинову дісталась висока посада: він став головою Служби Безпеки України. У 2007 році, коли прем’єром стала Юлія Тимошенко, Олександр Турчинов став першим віце-прем’єром. У той же час висунув свою кандидатуру на пост мера Києва. У 2012 році був обраний керівником виборчого штабу партії “Батьківщина”.

Олександр Турчинов активно працює на науковій ниві. Він написав більше сотні монографій і наукових робіт, де описується виникнення корупції. Крім того написав і художню книгу “Ілюзія страху”. Себе він вважає баптистом. Турчинов одружений і виховує сина.

Коментарі (1)

  1. Денис
    16.08.2013

    а це смішний дядько)))

Коментувати

Вам необхідно війти, аби залишити коментарі.

Нові записи

Нові коментарі