Політика

Ірак накрила хвиля вибухів

Іраком прокотилася хвиля вибухів. Терористи здійснили свої вибухи переважно в шиїтських районах столиці. Внаслідок цього загинуло декілька десятків людей, також є дуже багато поранених.

За останньою інформацією загинуло приблизно 45 людей, ще 70 отримали поранення. За повідомленнями влади, найбільше людей загинуло в місті Хілла, що знаходиться на півдні від Багдаду. На місцевому ринку були підірвані два автомобілі, внаслідок теракту загинуло 15 людей.

Багато вибухів було здійснено в Багдаді та інших містах на півдні від столиці, передає BBC News. В Іскандарії вибух був здійснений на паркові для автомобілів, внаслідок чого загинуло 4 людини, ще 10 отримали поранення. В промисловому районі Кербели внаслідок вибуху загинуло приблизно 4 людини. Ще десятеро чоловік загинуло в місті Кут та околицях. Дев’ятеро людей загинуло в  Басрі і Насирії. В Багдаді був здійснений напад на кортеж чиновника, внаслідок вибуху загинуло троє людей, працівники служби безпеки. В західній частині столиці за попередніми даними загинуло від 2 до 5 осіб.

З 2008 року це найбільша хвиля насилля, що сколихнула Ірак, про це було повідомлено ООН. За останній місяць в країні загинуло 804 особи, ще 2000 отримали поранення і все це жертви перестрілок та вибухів бомб – мирні жителі. Найбільше постраждалих виявилося в Багдаді. З початку року в Іраку загинуло 5000 чоловік.

Іракські сили безпеки проводили спец операції в столиці та інших місцях, де були затримані особи, що підозрювалися у співпраці з терористичним угрупування «Аль – Каїда». Дані операції проводилися переважно в сунітських районах, чим озлобили сунітів.

За останні місяці в Іракові спостерігається небувалий ріст насилля та терористичних актів. В країні все більше наростає напруження між шиїтськими та сунітськими общинами. Суніти стверджують, що піддаються дискримінації зі сторони шиїтського уряду на чолі з прем’єр – міністром країни Нурі Малікі.

Коментарі (1)

  1. Andriy_R
    16.09.2013

    Там ніколи не буде миру.

Коментувати

Вам необхідно війти, аби залишити коментарі.

Нові записи

Нові коментарі