Політика

Партія зелених України

У 1991 році міністерство юстиції України зареєструвало офіційно Партію зелени України. Історія партії розпочинається з 30 вересня 1990 року, коли група активістів Всеукраїнської екологічної асоціації, що має назву «Зелений світ», вирішили створити партію.

30 вересня 1990 року, коли ще на дворі був Радянський Союз, відбувся перший з’їзд новоствореної сили. І цією силою стала проста група активістів «Зелений Світ» зі Всеукраїнського екологічного об’єднання – яке було створене в далекому 1987 році і працює до сьогодні. 24 травня 1991 року партія почала офіційно існувати. в партії є постійно діючі органи – це Центральна Координаційна Рада, Секретаріат, Політрада, серед них також існують обласні, районні, міські та селищні організації. Згідно даних 2006 року, в Україні існує 27 обласних осередків, а членами партії є 70086 громадян нашої держави.

За 12 років існування партії, її очолювали видатні люди України. Першим лідером та керівником партії був лікар та громадський діяч Щербак Юрій Миколайович(був послом в Ізраїлі та в країнах Північної Америки). Очолював він ПЗУ в період з 1990 по 1992 роки. У 1992 році з’їзд Партії зелених України обрав нового лідера та провідника, ним став Віталій Кононов. 24 липня 2004 року на ХІ заїді партії відбулося на даний момент її останнє засідання. Сьогоднішнім лідером партії є Володимир Костерін.

Лідери партії неодноразово брали участь у виборах Президента України. У 1999 році на пост президента України була висунута кандидатура Віталія Кононова, який і в 2004 році також був у списку кандидатів на цей пост. Але згодом ЦКР ПЗУ вирішили зняти кандидатуру Кононова, про що було надіслано відповідне прохання самим кандидатом до ЦВК. У 2004 році Партія зелених України підтримала кандидатуру Віктора Ющенка. Свого часу члени партії займали високі посади в апаратах управління, та були міністрами або заступниками в уряді країни.

У 1998 році ПЗУ взяла учать у парламентських виборах за мажоритарно – пропорційною системою. Це дозволило отримати 19 депутатських мандатів у ВРУ. Протягом наступних виборчих кампаній, вона жодного разу не була представлена в парламенті. Варто зазначити, що ПЗУ не входить до жодного політичного об’єднання або ж блоку.

Партія Зелених України з 1994 року є повноправним членом Європейської Федерації ЗП. Вона є постійним учасником з’їздів ЄФЗП, що відбувалися в різних країнах Європи. У 2004 році на Капітолійському пагорбі в Римі відбулася церемонія підписання документів, що засвідчував створення Партії зелених Європи. Представником від «українських зелених» на цьому заході був Віталій Кононов.

Основною ідеологією партії, є гармонійне співіснування людини та світу.

Коментувати

Вам необхідно війти, аби залишити коментарі.

Нові записи

Нові коментарі