Політика

Погоджений проект резолюції по Сирії

Міністр закордонних справ Росії та держсекретар США Джон Керрі, погодили проект резолюції по питанню хімічної зброї в Сирії. Дане питання вирішувалося в Раді Безпеки ООН та в Організації по забороні хімічної зброї. Розгляд цієї резолюції має відбутися в найближчий час.

Вчора вечері представники двох сторін провели позапланову зустріч, на якій вирішувалося питання сирійської хімічної зброї. За підсумками зустрічі обидві сторони узгодили проект рішення ОЗХЗ, а також підтримали резолюцію РБ ООН. Проект резолюції ОЗХЗ в найближчий час винесе даний проект на розгляд в організації.

Сергій Лавров зазначив, що він задоволений проведеною роботою між дипломатами РФ та США. У вересні місяці існувала загроза військової інтервенції в Сирію, але за час проведених переговорів, вона була відведена від цієї країни.

Міністр закордонних справ РФ також розраховує, що ініціатива Росії та США знайде підтримку в практичному плані ОЗХЗ та РБ ООН.

В свою чергу держсекретар США зазначив, хоч проект резолюції і погоджений, але сам документ потребує доопрацювання.

Сергій Лавров повідомив, що резолюція, яка буде подана на розгляд РБ ООН дотримана згідно женевських договорів,  ця резолюція не потребує застосування глави 7 Уставу ООН.

Були розкриті деякі основні питання резолюції. Згідно неї глава МЗС Росії закликає РБ покластися на професіоналізм експертів ОЗХЗ, та надавати їм всіляку підтримку. Експерти ОЗХЗ прибудуть до Дамаску, де будуть вирішувати питання знищення хімічної зброї та оглядати місця де вона була застосована.

В резолюції РБ ООН були зазначені пункти, яких повинна дотримуватися сирійська сторона, як член Конвенції по забороні хімічної зброї. Якщо ж дані пункти не будуть виконуватися, то ООН не виключає застосування глави 7 Уставу ООН.

Коментувати

Вам необхідно війти, аби залишити коментарі.

Нові записи

Нові коментарі