Політика

Ліберальна партія України

Однією з партій, що була заснована після Незалежності України, була Ліберальна партія України. Вона була заснована 12 вересня 1991 року в місті Донецьку. Офіційно в міністерстві юстиції ЛПУ була зареєстрована 10 жовтня 1991 року.

Партія за своїм складом є багато чисельною, адже нараховує 32 тисячі члені та має 423 осередки по всіх містах та районах України. Основні принципи партії ґрунтуються на ліберальних традиціях світу, тобто політичні та економічні свободи, пріоритетом є права особи, а також національна ідея. Основною метою партії є поширення ліберальної ідеї в державі, також проведення ліберально – демократичних реформ. Основними цінностями українських лібералістів є труд, правда та воля.

Ліберальна партія України відповідає усім критеріям світового лібералізму. Вона є першою партією, що була визнана Ліберальним Інтернаціоналом. 23 листопада 1997 року ЛПУ була прийнята до лав ЛІ у якості члена —  спостерігача на 48 – му Конгресі ЛІ, який проходив у Великобританії в Оксфорді.

Перший установчий з’їзд партії відбувся 12 вересня 1991 року у місті Донецьку.

Всього партія проводила 14 з’їздів, І з’їзд відбувся 3 червня 1993 року в місті Києві, а останній XIV з’їзд   відбувся 2009 році 1 листопада.

Першим головою партії на Установчому з’їзді був обраний І. Р. Маркулова.  ЛПУ має також свою програму, яка була затверджена на першому з’їзді партії та ґрунтується на основних засадах лібералізмі. Партія є всеукраїнською. Свого  часу на 2 та третьому з’їздах була змінена програма партії та затверджений новій Статут. Також на 3 з’їзді новим головою став В. П. Щербань. Партія в 1995 році у ВРУ займала чітку центристську позицію.

У 2002 році партія взяла участь в парламентських виборах в складі блоку «Наша Україна». До ВРУ пройшло двоє членів ЛПУ та ще 600 стали депутатами обласних, міських, сільських рад. У 2004 році під натиском її голови В. Щербаня, партія вийшла зі складу блоку «Наша Україна», та підтримала на президентських виборах кандидатуру В. Ф. Януковича. У 2005 році, а саме 4 червня В. П. Щербань подав у відставку з посади Голови партії. 25 червня того ж року був обраний новий Голова партії. Ним став Циганик П. С. на цьому ж з’їзді був обраний новий склад Політичної Ради та президії партії. У 2006 році партія взяла участь в парламентських виборах, але набрати необхідну кількість голосів не змогла. А вже в 2007 році на позачергових парламентських виборах партія з певних причин участі не брала.

У 2010 році партія висунула на пост президента України свого кандидата І. Маркулова, але з певних технічних причин він не був зареєстрований ЦВК

Коментувати

Вам необхідно війти, аби залишити коментарі.

Нові записи

Нові коментарі