Політика

Селянська партія України

Однією з сучасних партій на теренах України є селянська партія.

Заснована партія була в місті Херсоні 1992 році 25 січня, в міністерстві юстиції партія була зареєстрована 3 березня того ж року. Пізніше вона була перереєстрована в 1993 році 12 січня. Сергій Довгань був обраний першим головою СелПУ, його замісником було обрано Олександра Ткаченка.

У 1998 року партія взяла участь в парламентських виборах у складі блоку «За правду, за народ, за Україну» разом з СПУ. Тоді було отримано  8,5 % голосів, отримавши в парламенті 29 депутатських місць. Ще 6 кандидатів були обрані по мажоритарних округах. У ВРУ 3 – го скликання партія отримала 14 мандатів.

Партія у 1999 році висувала Олександра Ткаченка, кандидатом на пост президента України. Але незадовго до виборів його кандидатура була знята.

У 2002 році партія знову взяла участь в парламентських виборах. Але набравши лише 0, 37 % голосів не отримала місць в законодавчому органі країни. По мажоритарних округах кандидати від СелПУ також не отримали підтримки населення.

На президентських виборах 2004 року партія підтримувала В. Ф. Януковича.

В 2005 році партію очолив Олександр  Яворський,  а перший голова Сергій Довгань був виключений з лав СелПУ.

2006 році партія знову не потрапляє до парламенту набравши 0, 31 % голосів.

З 30 червня 2007 року партію очолює Поречкіна Лідія Степанівна.

А вже з 22 листопада 2008 року головою партії було обрано Холоднюка Зиновія Васильовича,який обіймає свою посаду до цього часу.

18 грудня 2011 року Селянська партія України разом з ще декількома партіями увійшла до складу СПУ, підписавши Меморандум про об’єднання лівих та лівоцентристських партій.

А вже 8 вересня 2012 року на ХІ позачерговому з’їзді партії було прийнято рішення про вихід з об’єднання із СПУ. В 2012 році Селянська партія України на парламентських виборах підтримала партію «Зелена планета».

Штаб – квартира партії знаходиться в місті Києві. На даний момент партія не має своїх представників у ВРУ.

Політичною ідеологією партії є соціалізм.

Коментувати

Вам необхідно війти, аби залишити коментарі.

Нові записи

Нові коментарі