Політика

Партія ветеранів Афганістану

9 лютого 1993 року міністерством юстиції України була зареєстрована Українська партія справедливості. Заснована була партія у 1990 році. Українська партія справедливості була створена 19 грудня 1992 року з ініціативи Української спілки ветеранів Афганістану, щоб в парламенті представляти їх права.

У 1994 році партія взяла участь у виборах до парламенту, але жоден представник так і не пройшов до ВРУ.

Головою УПС в 1997 році був обраний Сергій Червонописький. На той час він обіймав посаду голови ветеранів війни та військових конфліктів в іноземних державах, що знаходився при Уряді України.

У 1998 році до ВРУ брав участь блок «Трудова Україна», до складу якого ввійшли УПС , Громадський конгрес України та ще декілька партій. Але на той момент блок не набрав необхідної кількості голосів у відсотковому співвідношенні. Тоді бар’єр вимірювався 4 %, а блок отримав всього 3, 06 %.

З 2001 року партія змінює свою назву на Українська партія справедливості – Союз ветеранів, інвалідів, чорнобильців, афганців, скорочено УПС – СВІЧА.

У 2002 році партія УПС – СВІЧА ввійшла до блоку «Єдність», для участі в парламентських виборах. На той час блок очолював міський голова Києва Олександр Омельченко. Але блок таки не зміг подолати 4 % бар’єр, набравши всього 1, 09% голосів.

2005 року 22 квітня УПС – СВІЧА, Соціалістична партія України та Українська спілка ветеранів Афганістану підписали угоду про партнерство між партіями. Даний документ призвів до саморозпуску партії 1 червня 2005 року, а її членам було запропоновано вступити до лав СПУ. 2006 року колишній голова партії УПС, який до останнього очолював її, пройшов до парламенту за списком СПУ.

Через неможливість партії реалізувати свої плани, та неможливість пройти до парламенту, її голова прийняв єдине вірне рішення про саморозпуск.

Коментувати

Вам необхідно війти, аби залишити коментарі.

Нові записи

Нові коментарі