Політика

АНБ зможе прослуховувати телефонні розмови офіційно

АНБ отримав дозвіл Федерального суду США на прослуховування телефонних розмов та читати смс – повідомлення людей, які підозрюються в тероризмі та шпигунстві. Про це повідомило Agence France-Presse.

Раніше голово національної безпеки США Джеймс Клеппер, звернувся до суду для отримання дозволу, щоб спостерігати за діяльністю іноземних спец служб. Також до суду було подано прохання для збору метаданих. Всі ці повноваження для АНБ суд відновив. Але в свою чергу правозахисні організації виступають проти такого рішення суду, так як ним порушуються права людини, та вимагають заборони таких прав для АНБ.

Основну роль в розкриті діяльності розвід служб відіграв колишній співробітник ЦРУ США Едвард Сноуден, після публікацій його матеріалів в газеті The Guardian. Він повідомив, що спец служби зберігали метадані багатьох користувачів мережі Інтернет, які не займалися ніякою проти правною діяльністю. В свою чергу президент Америки Барак Обама, 10 серпня заявив про реформування АНБ, для того щоб робота агентства стала більш прозорішою.

Раніше FISC постановив, що збір телефонних даних урядом країни ніяк не зачіпає та не порушує прав людини.

Коментарі (1)

  1. lybart
    14.10.2013

    В нас СБУ певно давно так робить)

Коментувати

Вам необхідно війти, аби залишити коментарі.

Нові записи

Нові коментарі