Політика

В НБУ вже не знають, чи втримається курс 22 грн за доллар

Коливання валютного курсу можливі як у бік ослаблення, так і в бік зміцнення гривні, і Національний банк має інструменти для стабілізації валютного ринку.

Про це повідомив виконуючий обов’язки заступника голови Національного банку — керівник монетарного напрямку регулятора Дмитро Сологуб в ефірі однієї з радіостанцій, передає УНІАН.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ — Як жителі Херсону, на чисто російській заявили, що їм не потрібні російські школи, і їх треба закрити (ВІДЕО)

Банкір зазначив, що упродовж останніх 15 місяців країна живе в режимі вільного курсу, і пояснив, що насамперед курс відображає процеси в економіці країни.

«Я не даватиму визначених орієнтирів курсових, бо не в цьому сенс плаваючого курсу. Якби курс був фіксованим, були б відомі якісь орієнтири. Але, на жаль, фіксований курс дуже дорого обійшовся Україні, це була фальшива стабільність, яка і продовжує обходитися досить дорого. Насправді, коливання можуть відбуватися в два боки, і ми це бачили», — сказав Сологуб.

СМОТРИТЕ ТАКЖЕ — Как в России на фестивале уличной еды людей кормили с лопат (ФОТО + ВИДЕО)

Також він нагадав, що різке зміцнення гривні упродовж попередніх двох тижнів було досягнуто за рахунок запровадження низки адміністративних заходів.

«Всі побачили — і населення, і банки, і економічні агенти, — що Національний банк може і має інструменти для стабілізації курсу. Адміністративні. У двох останніх виступах голови Нацбанку йшлося і про ринкові методи — про інтервенції», — сказав Сологуб.

«Була інформація, що з початку місяця Національний банк купив 600 млн доларів на валютному ринку. Це досить велика сума, якщо подивитися на розміри нашого ринку. Плюс поповнення резервів відбулося за рахунок кредиту МВФ. Крім того, очікується надходження коштів і від інших донорів — Європейської комісії та Світового банку», — додав банкір.

Сологуб не уточнив, на якій позначці НБУ може підключити адміністративні або ринкові інструменти для регулювання валютного ринку, і не називав точних прогнозів курсу.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ — «ДНР» заявили, что с 25 марта будет ходить новая валюта

«Велику роль відіграють очікування. У деяких є сумніви, в яких територіальних межах буде перебувати країна, відповідно, це знову ж впливатиме на її фундаментальні показники», — пояснив він.

На запитання, чи буде долар до кінця року на позначці 22, передбаченій новою програмою з МВФ, він відповів: «Не знаю. Вживемо всіх заходів Нацбанку, і не тільки тому, що йдеться навіть не про Національний банк. Не треба грати у футбол, хто керує курсом, а хто не керує. Ми всі в одному човні, який, на жаль, йде не вгору поки що, а вниз. Ситуація не проста, все розуміють, але світло в кінці тунелю є, і є всі шанси утримати 22, є всі шанси поліпшити ситуацію», — резюмував Сологуб.

джерело: epravda.com.ua

Коментувати

Вам необхідно війти, аби залишити коментарі.

Нові записи

Нові коментарі