Політика

Норберт Ламмерт — голова Бундестагу у Санкт-Петербурзі висловив підтримку Сенцову та Серебреннікову

Норберт Ламмерт під час виступу у Санкт-Петербурзі розкритикував Росію за утиски митців і журналістів.

Голова німецького Бундестагу Норберт Ламмерт (Norbert Lammert) висловив солідарність із режисерами Олегом Сенцовим і Кирилом Серебренніковим. «Не можна говорити про важливість плюралізму, але при цьому не давати журналістам, діячам культури всередині країни проявляти плюралізм. Це відбувається в багатьох країнах світу… На жаль, це відбувається і в Росії», — заявив Ламмерт, виступаючи на засіданні 137-ї Асамблеї Міжпарламентського союзу (МПС) в Санкт-Петербурзі в неділю, 15 жовтня, пише Політика посилаючись на DW.

Ламмерт згадав справу українського режисера Олега Сенцова, який був засуджений російською владою до 20 років колонії суворого режиму, та випадок Кирила Серебреннікова, який перебуває під домашнім арештом. «Від імені німецької делегації я хотів би висловити нашу солідарність з такими людьми, як Серебренніков і Сенцов, хоч би де були ці люди», — сказав він.

Раніше цього місяця Верховна Рада України звернулася до парламентів країн-членів МПС із закликом бойкотувати ініційовану російською стороною 137-у асамблею МПС. Рада мотивувала свій заклик тим, що Росія є країною-порушницею статуту міжпарламентського союзу і статуту ООН. Таким чином Україна на заходах у Санкт-Петербурзі не представлена.

Коментувати

Вам необхідно війти, аби залишити коментарі.

Нові записи

Нові коментарі