Політика

Голова МЗС України розповів про варіанти позбавлення Росії права вето в Радбезі ООН

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів про можливі варіанти позбавлення Росії права вето в Раді безпеки ООН.

«Що до цього може призвести? По-перше, реформа ООН, а тут Росія її блокує. Друге — можливе рішення міжнародного суду, для чого і працюємо в Суді ООН», — цитує главу українського зовнішньополітичного відомства Інтерфакс-Україна.

За його словами, позбавлення права вето Росії буде йти складним шляхом, а самого процесу — «боїться Росія», пише Політика посилаючись на НВ.

Нагадаємо, в листопаді минулого року США і Росія виступили проти зміни права вето постійних членів Ради безпеки ООН в ході реформи Організації.

Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що РФ повинна залишатися членом Радбезу, однак повинна бути позбавлена права вето в РБ ООН, через її військову агресію на Донбасі.

Як заявляв в 2015 році постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв, що необхідно буде уточнити положення деяких статей Статуту ООН з точки зору їх реалізації. Йдеться про 27 статтю статуту ООН, в якій мовиться про те, що країна, яка є стороною конфлікту, повинна бути позбавлена права голосу при розгляді цього питання реформи.

Коментувати

Вам необхідно війти, аби залишити коментарі.

Нові записи

Нові коментарі